pasivní stavby

DOTAZY - OBJEDNÁVKY

Jméno: *
Adresa:
Telefon: *
E-mail: *
Text zprávy: 
 
  *) povinný údaj

 

Pasivní dům poskytuje tepelné pohodlí v těch nejpřísnějších a celosvětově platných třídách komfortu. Díky úspoře tepla navíc nabízí perspektivu do budoucna.

Dr. Wolfgang Feist
Passivhausinstitut, Německo

PŘÍKLAD REALIZACE
popis a foto zde
Příklad realizace pasivního domu - popis a foto zde
ZÁKLADNÍ PRINCIPY:
JAK FUNGUJÍ PASIVNÍ DOMY

DOTACE pro pasivní domy je až 290 tis. Kč!


Dům v kožichu – většina současných domů vyzařuje teplo do okolí. Pasivní dům si ho úzkostlivě chrání. K tomu slouží silná vrstva tepelné izolace.


Chytré větrání – větrání, kterým uniká z interiéru velké množství tepla, je řízeno pomocí vzduchotechnické jednotky s rekuperací tepla.


Okna místo radiátoru – okna pro pasivní domy slouží jako solární kolektor. Propustí sluneční energii dovnitř a zároveň mají velmi malé tepelné ztráty.


Celková spotřeba energie

Vzduchotěsnost – pro zamezení nekontrolovatelným únikům vzduchu a tím i tepla je nutné utěsnit každou škvíru a použít neprůvzdušné materiály.


Energie z přírody – obnovitelné zdroje pomohou ještě více snížit závislost na dodávkách energie. Solární kolektory ušetří náklady na ohřev teplé vody.


Úsporné spotřebiče – v pasivních domech by mělo být samozřejmostí použití energeticky efektivních spotřebičů třídy A, A+.


Evropský sociální fond
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem
a státním rozpočtem České republiky.

Pasivní stavby s.r.o., Na Požáře 2476, 760 01 Zlín  |  info@pasivni-stavby.com  |  Hlavní stránka  |  Kontakt  |  Nahoru  | 

NAVRCHOLU.cz