pasivní stavby

NÁVRHY ŘEŠENÍ OBYTNÉHO DOMU

 

NÁVRHY ŘEŠENÍ RODINNÉHO DOMU

pasivní stavby
ALTERA
pasivní stavby
MODUS
pasivní stavby
INOVA
pasivní stavby
INOVA
pasivní stavby
KLASIK
pasivní stavby
KOMPAKT
pasivní stavby
KOMPAKT

 

Pasivní dům poskytuje tepelné pohodlí v těch nejpřísnějších a celosvětově platných třídách komfortu. Díky úspoře tepla navíc nabízí perspektivu do budoucna.

Dr. Wolfgang Feist
Passivhausinstitut, Německo

PŘÍKLAD REALIZACE
popis a foto zde
Příklad realizace pasivního domu - popis a foto zde
ZÁKLADNÍ PRINCIPY:
JAK FUNGUJÍ PASIVNÍ DOMY

DOTACE pro pasivní domy je až 290 tis. Kč!


Dům v kožichu – většina současných domů vyzařuje teplo do okolí. Pasivní dům si ho úzkostlivě chrání. K tomu slouží silná vrstva tepelné izolace.


Chytré větrání – větrání, kterým uniká z interiéru velké množství tepla, je řízeno pomocí vzduchotechnické jednotky s rekuperací tepla.


Okna místo radiátoru – okna pro pasivní domy slouží jako solární kolektor. Propustí sluneční energii dovnitř a zároveň mají velmi malé tepelné ztráty.


Celková spotřeba energie

Vzduchotěsnost – pro zamezení nekontrolovatelným únikům vzduchu a tím i tepla je nutné utěsnit každou škvíru a použít neprůvzdušné materiály.


Energie z přírody – obnovitelné zdroje pomohou ještě více snížit závislost na dodávkách energie. Solární kolektory ušetří náklady na ohřev teplé vody.


Úsporné spotřebiče – v pasivních domech by mělo být samozřejmostí použití energeticky efektivních spotřebičů třídy A, A+.


Evropský sociální fond
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem
a státním rozpočtem České republiky.

Pasivní stavby s.r.o., Na Požáře 2476, 760 01 Zlín  |  info@pasivni-stavby.com  |  Hlavní stránka  |  Kontakt  |  Nahoru  | 

NAVRCHOLU.cz